08.09.2006 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Většina plemen koní se představí příští víkend v Lysé nad Labem

Na výstavišti v Lysé nad Labem se ve dnech 15. až 17. září tradičně představí většina plemen koní chovaných v České republice a vše, co ke koním patří. Na třináctém ročníku této mezinárodní výstavy koní naposledy před svým odchodem do chovu vystoupí nejúspěšnější kůň české historie, pětiletý Darsalam, uvedli pořadatelé.

Návštěvníci na výstavě uvidí starokladrubské koně, chladnokrevná plemena, arabské koně, shirská a fríská plemena. Objeví se i hrdinové dostihových drah či westernoví koně. Největší reprezentací bude opět nejrozšířenější plemeno v ČR teplokrevníci, k vidění bude i například čtyřspřežení miniponíků či plemeno furioso chovatelů ze Slovenska.
Dále návštěvníci výstavy mohou spatřit celé tři dny vítěze českého a rakouského derby, německého Saint Leger, groupových dostihů v Baden Badenu a Kolíně nad Rýnem a účastníka nejprestižnějších vytrvaleckých dostihů, jako jsou anglický Saint Leger a Gold Cup v Ascotu.
Během výstavy budou udělena ocenění Zlatý kůň pro firmy, které prezentují české výrobky potřebné pro chov koní, jezdectví či dostihový sport, vyhlášen bude nejkrásnější kůň výstavy. Do Dvorany slávy budou uvedeny významné osobnosti jezdeckého sportu a chovu koní. Na diváky čeká slosovatelná soutěž, v níž hlavní cenou jsou dvě živá hříbata. Součástí programu bude i slavnostní vyhodnocení fotografické soutěže Můj kamarád kůň.
V rámci doprovodného programu jen naplánována série přednášek, například o koních jako genetickém zdroji, interpretaci rentgenových snímků, měsíční slepotě koní, paradrezuře či stříhání koní.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down