No ACF gallery field data found

Většina pohledávek za Včelpem bude kvůli menší hodnotě majetku patrně nedobytná

Většina pohledávek, které zůstaly za výrobcem medu Včelpo, zůstane pravděpodobně nedobytná. Na přezkumném jednání u Krajského soudu v Brně insolvenční správce Jakub Mašek z Institutu pro řešení úpadku popřel z celkem 37 milionů korun zhruba 150 tisíc korun. Velikost majetkové podstaty je přitom citelně nižší. Hodnotu nemovitostí v sídle společnosti v Oboře na Blanensku ocenil znalec na 8,4 milionu korun, řekl  Mašek. Další hodnotný majetek v soupise majetkové podstaty není.

Mašek zmínil ještě dvě auta, která téměř hodnotu nemají. Problémem jsou podle Maška movité věci, konkrétně zařízení pro výrobu medu. Sice je stále na místě, ale bylo podle dostupných informací prodané v exekuční dražbě ještě před zahájením insolvenčního řízení a je tak patrně majetkem třetí osoby. Insovlenční správce to ještě musí posoudit.

Největším věřitelem je Kaufland, který med od Včelpa odebíral a prodával. Celková hodnota pohledávek je 26 milionů korun. Pro část z nich ještě věřitel dodává podklady, ale Mašek nepředpokládá, že by měly být do budoucna sporné. Pohledávky Kauflandu jsou však nezajištěné. Největším zajištěným věřitelem, tedy přednostně uspokojeným, je společnost Czech Communications Systems. Pohledávka dosahuje téměř šesti milionů korun, přičemž Mašek ji uznal v rozsahu 5,8 milionu korun. Druhým větším zajištěným věřitelem je Česká správa sociálního zabezpečení s pohledávkou téměř 800.000 korun.

Jelikož se dnes jednání zúčastnil z věřitelů pouze právní zástupce firmy Czech Communications Systems, uspěl s požadavkem na změnu insolvenčního správce. Maška tak v dalším řízení nahradí Milan Edelmann. Komplikací v dalším průběhu řízení je nutnost ustanovit opatrovníka Včelpa, protože právní zastoupení zkrachovalé firmy končí tento týden.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down