Více než dvacet značek piv bude soutěžit o Zlatý soudek

O hlavní ocenění soutěže Zlatý soudek Pivex se bude letos v Brně ucházet opět přes dvacet značek piv zhruba od desítky pivovarů. Soutěžní degustace se uskuteční 16. února na brněnském výstavišti, tedy den před zahájením potravinářského veletrhu Salima. Informoval o tom Richard Morávek z pořádající agentury Snip.

Hodnocení budou degustátoři dělat anonymně, anonymně budou piva čepována i odbornými výčepními, uvedl Morávek. V soutěži jsou letos velké značky jako přerovský Zubr nebo Starobrno, přihlásily se také tři minipivovary. Firmy budou soupeřit ve dvou kategoriích – světlé výčepní pivo a světlý ležák.

Pivovary podle průzkumů soutěž vítají především proto, že se v současné době výrazně mění poměr spotřeby sudových piv ve prospěch lahvových, uvedl Morávek.

Kategorii světlý ležák u sudových piv vyhrál loni Litovel premium, kategorii světlých výčepních piv Gambrinus nepasterizovaný. Mezi minipivovary získala primát dvanáctka Rampušák nefiltrovaný z Dobrušky.

Odborníci vyhlásí výsledky soutěže hned 16. února společně s oceněními v soutěži lahvových piv Zlatý pohár Pivex – pivo 2016. Šampiónem loňského ročníku soutěže byl Gambrinus 10 originál. Nejlepší kolekci měl pražský Staropramen.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *