02.06.2004 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Více než dvě stovky vrstevníků zvířete nakaženého BSE bylo rozprodáno v ČR

Býk ze Zvonkové na Českokrumlovsku, u něhož byla začátkem května zjištěna nákaza BSE, má původ v Brné u Potštejna ve stádě dovezeném z Dánska. Odchoval ho plemenářský podnik Osík u Litomyšle. Více než dvě stovky vrstevníků nakaženého zvířete rozprodal tento podnik po celé České republice. Původ býka zjistili jihočeští veterináři i přes komplikace způsobené chybami v chovatelské registraci.

U nakaženého býka byla stanovena kohorta, která činí přibližně 247 kusů, upřesnil ředitel Krajské veterinární správy v Českých Budějovicích František Kouba. Jen na jihu Čech se jich podle ředitelky Agrární komory Jihočeského kraje Hany Hricové zřejmě nachází kolem několika desítek.
Podle mínění ministerstva zemědělství a veterinářů není býky nutné hned utratit. Evropská komise netrvá na vybíjení samců, shodují se. Je třeba tyto zvířata především viditelně označit a zajistit, aby se nedostala do potravinářského řetězce.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down