Více než pětimiliardový zisk vykázaly Lesy ČR za leden až říjen

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) za období leden až říjen vytvořil hrubý zisk 5,65 miliardy korun. Podnik tak již téměř naplnil nedávno oznámený předpoklad meziročního zvýšení ročního zisku o 15 procent na dosud nejvyšších 5,68 miliardy korun. O průběžném výsledku hospodaření podnik informuje na svých internetových stránkách.

Tržby Lesů ČR za vlastní výrobky a služby za prvních deset měsíců letošního roku dosáhly 10,69 miliardy korun, celková těžba činila sedm milionů metrů krychlových dřeva. Za celý letošní roky by těžba měla dosáhnout 8,017 milionu metrů krychlových po loňských 8,04 milionu metrů krychlových.

Lesy ČR by měly podle rozhodnutí vlády letos poslat ze svých volných zdrojů do státního rozpočtu 6,5 miliardy korun. Ke konci září podnik disponoval celkovým finančním majetkem 19,7 miliardy korun. Loni Lesy ČR poprvé převedly do státního rozpočtu peníze, bylo to šest miliard korun.

V dalších pěti letech podnik čeká postupné snížení zisku až na 3,8 miliardy korun v roce 2019, vyplývá z v listopadu představené Koncepce strategického rozvoje podniku pro roky 2015 až 2019.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *