22.06.2007 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Více peněz pro Leader

Program Leader, který je součástí nového Programu rozvoje venkova ČR na období 2007 - 2013, bude v následujícím programovacím období dotován více než trojnásobně v porovnání s předchozími roky. Očekává se přitom zapojení asi 70 místních partnerství. Uvedl to ministr zemědělství Petr Gandalovič.

„Lze říci, že se Česká republika metodu Leader dobře naučila a má dostatek připravených místních akčních skupin. Nemá ale zatím příliš zkušeností a partnerů pro mezinárodní spolupráci,“ uvedl Gandalovič. Podle něj je v současnosti v ČR zapojeno do programu na principu Leader 36 akčních skupin a sto dalších je v evidenci potenciálních uchazečů do příštích programů.
Původní program Leader odstartoval v ČR v roce 2004. V uplynulých třech letech činila dotace ze státního rozpočtu pro národní program zhruba 70 milionů korun každý rok. Dalších 207 milionů korun bylo v letech 2004 až 2006 rozděleno deseti místním akčním skupinám z operačního programu Rozvoj venkova a multifunkční zemědělství. Nyní budou moci místní partnerství využít téměř 700 milionů korun ročně.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down