22.11.2006 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vicenová požádala kvůli záměru Eastern Sugar o vyšší odškodnění českých zemědělců

Oznámení záměru cukrovarnické společnost Eastern Sugar, že hodlá uzavřít tři výrobní závody v České republice, vzbudilo mezi pěstiteli nevoli. Asi sto padesát z nich přišlo dnes před německou a poté před britskou ambasádu demonstrovat. Ministryně zemědělství Milena Vicenová v rozhlasovém pořadu Studio Česko uvedla, že v Radě ministrů EU vznesla v pondělí požadavek, aby odškodnění českých zemědělců společností Eastern Sugar bylo podstatně vyšší než nabízených 12,5 procenta z částky, kterou společnost dostane jako kompenzaci od Evropské unie.

Výši požadavku zveřejní úřad v pátek. V sobotu totiž končí lhůta pro konzultace restrukturalizačního plánu, který firma předložila.
Jak uvedla Vicenová, zeptala se Evropské komise dopisem spolu s ministry zemědělství z Maďarska a Slovenska, zda by Česká republika nemohla dostat zpět část cukerní kvóty. Zdůvodnila to tím, že ČR má velmi úrodnou řepařskou oblast a Eastern Sugar a tedy neodchází z ekonomických důvodů, ale kvůli vysoké finanční kompenzaci.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down