Vichřice Herwart v Krkonoších poničila přes 10 000 metrů krychlových dřeva

Nedělní vichřice Herwart na území Krkonošského národního parku (KRNAP) poničila přes 10 000 metrů krychlových dřeva. Kdy likvidace škod skončí, nelze zatím odhadnout. Uvedl to mluvčí KRNAP Radek Drahný.

Škody se pohybují okolo 14 000 metrů krychlových dřeva a jsou po celých horách, více ale ve střední části než v podhůří. Nejhorší situace je v Obřím dole, který se musel uzavřít, řekl Drahný. Obří důl je neprůchodný v úseku od kapličky kolem staré vodárny až do Obřího sedla pod Sněžkou. Kromě tohoto horského chodníku jsou všechny důležité cesty už průchozí nebo průjezdné. Likvidace začala, ale nelze říci, kdy skončí, poznamenal.

Například dnes nad Dolním Dvorem u Vrchlabí v nadmořské výšce okolo 900 metrů pracovala v lese skupina horalů a koní. Stahovali v obtížně přístupné horském terénu popadané kmeny stromů do míst, odkud je může odvézt kamion.

Správa KRNAP i nadále varuje návštěvníky před nebezpečím pádu dalších stromů na lesních cestách. Při pohybu v lese by lidé měli dbát zvýšené opatrnosti, sledovat situaci v korunách stromů nad sebou a nevstupovat do potenciálně nebezpečných míst.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *