03.04.2015 | 03:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vichřice způsobila škody u Boskovic

Vichřice způsobila v noci na středu rozsáhlé škody v lesích v okolí Boskovic. Lidé proto do nich mají zakázaný vstup. Lesníci odhadují, že budou muset odtěžit asi 3000 krychlových metrů dřeva. Na ploše několika hektarů jsou zčásti či zcela vyvrácené stromy a také popadané větve. Škody se teprve vyčíslují. Uvedl to Tomáš Minx, ředitel firmy MP Lesy, která o porost pečuje.

Zdůraznil, že hrozí pád stromů nebo jejich větví. Lesy jsou v majetku města Boskovic a společnosti MP holding. Zničený porost je u Boskovic, Újezdu u Boskovic, Hrádkova a Valchova. Odstraňování škod potrvá do příští středy, kdy bude znám již jejich odhad. Silně byly poničeny porosty kolem oblíbené cyklostezky vedoucí na vrch Zlatník, která je nyní neprůjezdná.
Kritická je situace v lokalitě Obora, přiléhající k boskovickému hradu. Další silně postiženou lokalitou je silnice vedoucí do Újezdu u Boskovic. Jsou na ní poškozená svodidla a nad cestou visí několik nakloněných a poškozených stromů.  V noci na středu zasáhla Českou republiku vichřice. Na jihu Moravy měli hasiči 20 výjezdů. Likvidovali stromy spadané na cesty a v Brně utržené plechové střechy.
Zničené dřevo likvidují také lesníci v Podyjí na Znojemsku. Námraza tam zatěžkala loni v prosinci větve stromů natolik, že stovky z nich se vyvrátily. Lesníci tam musí zlikvidovat asi 10 500 metrů krychlových dřeva.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down