19.04.2017 | 08:04
Autor:
Kategorie:

Česká exportní banka loni podpořila rekordní počet malých a středních podniků.

Česká exportní banka (ČEB) loni dosáhla rekordních výsledků v oblasti podpory vývozu malých a středních podniků. ČEB loni dala úvěry nebo bankovní záruky malým a středním podnikům na vývoz zemědělských a potravinářských produktů v hodnotě 165 milionů korun. Meziročně se objem vývozu s účastí banky zvýšil čtrnáctkrát. Počet uzavřených smluv se zvýšil meziročně o 60 procent. Na tiskové konferenci to řekl generální ředitel ČEB Karel Bureš.

„Celkový objem těchto smluv se zvýšil dokonce čtrnáctkrát. Loňské výsledky považujeme za velmi uspokojivé, chceme na ně navázat a ještě dále zlepšit. Proto jsme letošní rok označili za rok malých a středních  agroexportérů a potravinářů,“ zdůraznil Bureš..

ČEB vyhlásila letošní rok rokem podpory exportu malých a středních agroexportérů a potravinářů. Tímto krokem chce navázat na strategické záměry Ministerstva zemědělství vyplývající z Exportní strategie ČR pro období 2012 – 2020. Podpora ČEB byla poskytovaná hlavně na odkup pohledávek, ale také na financování potřebných technologií. ČEB se zaměřuje na podporu mimo Evropskou unii, chce dávat peníze například do vývozu do Latinské Ameriky nebo Afriky.

Česká exportní banka, a.s. (ČEB), je specializovaná bankovní instituce přímo a nepřímo vlastněná státem. Vznikla v roce 1995 a jejím posláním je financování vývozních úvěrů a poskytování dalších služeb souvisejících s vývozem. ČEB tak doplňuje služby nabízené domácí bankovní soustavou o financování vývozních operací vyžadujících dlouhodobé zdroje financování do rizikových teritorií. Umožňuje tím českým vývozcům vstupovat do soutěže na mezinárodním trhu za podmínek srovnatelných s těmi, které využívá jejich hlavní zahraniční konkurence.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down