30.01.2015 | 10:01
Autor:
Kategorie:

Jurečka: Proces řešení církevních restitucí je zhruba v polovině

Proces řešení církevních restitucí je zhruba v polovině. Řekl to ministr zemědělství v rámci své bilanční tiskové konference, kterou uspořádal u příležitosti ročního působení ve funkci. Ministr zároveň zdůraznil, že celý proces je třeba dokončit do konce letošního roku.

Podle ředitele odboru řízení restitucí Státního pozemkového úřadu Václava Kohlíčka bylo k 16. lednu uzavřeno s církvemi 1591 dohod k vydání bezmála 19 tisíc pozemků o celkové výměře přesahující 13 tisíc hektarů. Uzavřené dohody jsou úřadem dále schvalovány ve správním řízení. Schváleno bylo dosud 1086 dohod o vydání 12 530 pozemků o celkové výměře 9183 hektarů. Schváleno bylo také vydání 39 staveb. Úřad zároveň schválil 682 dohod předtím uzavřených mezi církvemi či náboženskými organizacemi a Lesy České republiky. Rozhodl tak o vydání 7808 lesních pozemků o výměře přesahující 37 tisíc hektarů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down