18.10.2016 | 02:10
Autor:
Kategorie:

Ministři se zabývali situací na trhu se zemědělskými komoditami

O podobě společné zemědělské politiky po roce 2020, situaci na trhu s mlékem, vepřovým masem a vejci a prostorových informačních systémech v zemědělství hovořili dnes na zámku v Židlochovicích ministr zemědělství Marian Jurečka a jeho slovinský protějšek Dejan Židan. Věnovali se také sociálnímu zemědělství.

„Pokud jde o vepřové maso a mléko, zaznamenali jsme u nás, stejně jako v celé Evropské unii, mírné oživení. Stále se však snažíme hledat okamžité nástroje, jak zemědělcům pomoci, aby nemuseli živočišnou výrobu v tomto obtížném období utlumovat či rušit, ale naopak ji vhodnými investicemi rozvíjet. Oceňuji balíček opatření na podporu trhu, který v červenci představila Evropská komise. Přidělenou národní obálku v rámci mimořádné kompenzační platby vázané na stabilizaci trhu chceme navýšit z národního rozpočtu o 100 procent,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka. V souvislosti s prostorovými informačními systémy v zemědělství ministr Jurečka uvedl, že v ČR je více než 60 procent zemědělských ploch ohroženo vodní erozí, přičemž nejvíce rizikové jsou plochy v horských a podhorských oblastech. Vyjádřil přesvědčení, že by bylo pro obě země přínosné vzájemně porovnat své zkušenosti a data. Slovinsko má totiž vzhledem ke svým geografickým podmínkám dlouholeté zkušenosti s vodní erozí v horských oblastech a ČR disponuje velmi rozsáhlou a podrobnou databází prostorových informací o vodní erozi.*

Celý článek najdete v týdeníku Zemědělec č. 43

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down