17.03.2016 | 07:03
Autor:
Kategorie:

Nejlepší adaptační opatření

V soutěži, nad kterou převzalo záštitu Ministerstvo životního prostředí, byly jako nejlepší řešení vyhodnoceny projekty revitalizace rašeliniště, rozvoje ekoagropodnikání, úpravy povodí a vybudování vzdělávacího a poradenského centra. Cílem soutěže bylo vybrat nejefektivnější řešení, která povedou ke snížení negativních dopadů trvalých teplotních změn na život obyvatel a krajiny. Porota vybírala z 29 projektů věnovaných oblastem technologií, revitalizace krajiny a hospodaření v krajině a hodnotila jak realizovaná, tak i plánovaná řešení. Hlavní cenou pro autory opatření je placená účast na prestižní mezinárodní konferenci Adaptation Futures 2016, která proběhne od 10. do 13. května v Rotterdamu.

"Byly vybírány nejzajímavější projekty ve čtyřech různých kategoriích, nejedná se o pořadí. Projektů bylo hodně zajímavých, ale čtyři nám přišly nejlepší, proto je posíláme do Rotterdamu," řekl Jiří Dusík z organizačního týmu Integra Consulting. Jedním z kritérií podle něj bylo, aby projekt jasně ukázal na problém, který řeší a zda dlouhodobě. Musel také přinést vícenásobné užitky a výrazně přispět k životnímu prostředí, ekonomice i sociální oblasti. . Soutěž Adaptační opatření roku, kterou zaštítilo ministerstvo životního prostředí, by se podle Dusíka mohla opakovat každé dva roky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down