03.02.2016 | 03:02
Autor:
Kategorie:

Nový náměstek chce, aby ministerští úředníci komunikovali s praxí

Ministerstvo zemědělství není schopné vytvářet kvalitní koncepční materiály, když úředníci nevnímají dostatečně realitu zemědělské praxe. Na tiskové konferenci to řekl nový náměstek ministra zemědělství pro komodity, výzkum a poradenství Jiří Šír, který proto hodlá úředníky ministerstva pracující na jeho úseku posílat více do terénu. Šír také představil svoje další priority ve funkci.

"Zpětné vazby, které někdy mám i od našich expertů, prostě ukazují na to, že oni (úředníci ministerstva) dostatečně nevnímají realitu zemědělské praxe. A my prostě nemůžeme zpracovávat kvalitní koncepční ani operativní materiály, aniž bychom měli tu zpětnou vazbu od zemědělců," řekl náměstek. Úředník podle něj nemá pouze sedět na úřadu. Šír, který začal jako náměstek působit od prvního února, dále řekl, že mezi jeho priority patří podpora citlivých komodit a produkce biopotravin. Konkrétní opatření však neuvedl.

Také Ministr Marian Jurečka se podle vlastních slov snažil úředníky přesvědčit o nutnosti se zemědělci komunikovat, a to  již loni. "Na spoustě odborných akcí jsem byl a neviděl jsem tam nikoho z resortu," uvedl. Podle něj musí argumenty zemědělců slyšet právě úředníci, kteří tvoří normy a koncepce resortu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down