21.05.2020 | 01:05
Autor:
Kategorie:

Představili novou iniciativu Pojďte s námi do přírody

Novou iniciativu Pojďte s námi do přírody představili při příležitosti otevření naučné stezky okolím Padrťských rybníků v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy ministr životního prostředí Richard Brabec a ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny František Pelc. Ministerstvo očekává, že kvůli koronavirové pandemii letos masivně stoupne domácí turistika a přírodu nejspíš čeká rekordní návštěvnost. Proto připravilo tipy na pozoruhodná místa a akce s průvodci. "Chceme ukázat, že naše příroda je krásná, a také jakým způsobem se o ni pečuje," řekl Brabec.

Kromě propagace zajímavých míst je součástí iniciativy i důraz na dodržování zásad ohleduplnosti k přírodě. Turisté budou mimo jiné nabádáni, aby neničili okolí, netrhali květiny a nezabíjeli nic živého, aby respektovali omezení v chráněném území, nenechávali po sobě stopy ani odpadky. "Tipy na výlety i akce postupně doplňujeme, aby si návštěvníci měli z čeho vybírat," řekl ředitel AOPK František Pelc. Mapa nabízí zatím 16 výletů na nenáročné až středně náročné pěší nebo cyklistické výlety o délce od 2,5 kilometru do 45 kilometrů od Slavkovského lesa a Českého lesa na západě republiky po Beskydy či Bílé Karpaty na východu země. "Chceme představit území nejrůznějšího charakteru, aby bylo vidět, jak je naše příroda rozmanitá. Rádi bychom, aby se (návštěvníci) také dozvěděli, co dělat proto, aby taková zůstala i v budoucnu," řekl Pelc. Nová naučná stezka v CHKO Brdy na 13 kilometrech ukáže turistům jedno z nejkrásnějších bezlesí v Brdech, popíše zaniklé brdské obce i jedinečnou přírodu, doplnil.  

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down