Turecký trh má velký potenciál

Za poslední dva roky se Česká republika stala největším exportérem skotu z Evropské unie do Turecka. Uvedl to ministr zemědělství Marian Jurečka závěrem ledna v Ankaře, kde zahájil v rámci podnikatelské mise česko-turecké podnikatelské fórum a jednal i se svým tureckým protějškem Farukem Çelikem. Příležitost k exportu však vidí i v mnoha dalších oblastech, turecký trh je podle něj velmi zajímavý zejména pro potravinářské firmy.

Na svoji první oficiální návštěvu Turecka vyrazil ministr Jurečka spolu s představiteli Hospodářské komory ČR a zástupci českých firem. Šlo o představitele podniků, které nabízejí své produkty pro rostlinnou výrobu v oblasti přípravků na ochranu rostlin, firmy, zabývající se produkty v oblasti výživy a krmiv hospodářských zvířat, technologií i zástupce dřevozpracujícího sektoru. Podle ministra Turecko je jedním z nejvýznamnějších obchodních partnerů České republiky. Turecký ministr potravinářství, zemědělství a hospodářských zvířat Faruk Çelik na česko –tureckém podnikatelském fóru poukázal na to, že zemědělství je strategický a citlivý sektor. Çelik připomněl, že za posledních pět let turecká ekonomika roste v průměru o 7,1 procenta, tento růst trval 27 čtvrtletí. „Bohužel v posledním období se z důvodu regionálních problémů zpomalil,“ konstatoval. Turecko podle svého ministra začalo letos realizovat národní zemědělský projekt, který by měl pomoci k efektivnímu využití a navýšení zemědělské produkce.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down