V Pražské tržnici se opět otevřel zeleninový trh

Více než padesátka prodejců ovoce, zeleniny a dalších lokálních potravin od malých zemědělců, výrobců a pěstitelů může od pondělí 12. dubna opět prodávat své produkty v Pražské tržnici v Holešovicích. Ta byla v souvislosti s pandemií covid-19 uzavřena na konci ledna. „Oceňuji pestrou nabídku ovoce, zeleniny a dalšího sortimentu přímo od pěstitelů a stejně jako místní obyvatelé Holešovic sem rád chodím nakupovat. Provoz tohoto místa považuji za klíčový pro život a fungování celé Pražské tržnice,“ řekl náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast financí a rozpočtu Pavel Vyhnánek, který má areál Pražské tržnice ve své gesci.

Hala 22 je největší zeleninový trh v Praze s celoročním provozem šest dní v týdnu. "Pro většinu prodejců představovalo uzavření haly na základně lednových vládních opatření obrovské finanční ztráty. Podle některých z nich museli zlikvidovat nebo prodat hluboce pod cenou asi 20 procent své roční produkce. Co se týká prodeje sazenic, čísla prý mnohdy byla ještě horší a přerostlé sazenice se musely vyhazovat," sdělil Michal Tošovský, kurátor a manažer Pražské tržnice s tím, že zákaz začal v lednu platit ze dne na den, podle prodejců se na něj nedalo připravit a obchodníci tratili. Zavřeli se jim také školy, školky a školní jídelny, do nichž někteří dodávají své suroviny. Další prodejci v mezičase prodávali své zboží alespoň z okénka Haly 22 po předchozí telefonické objednávce. Nyní se do haly konečně mohou vrátit a začít prodávat svou úrodu a další zboží. „Již před uzavřením haly jsme dodržovali všechna anti-covid opatření, stejně jako je tomu například v supermarketech. Tato pravidla platí i nyní – používání respirátorů, dezinfekce rukou, rukavice pro nákup, zákaz konzumace na místě a regulace počtu zákazníků uvnitř v jeden moment. Jsme rádi, že se zelináři chovají zodpovědně a také, že tuhle těžkou situaci ustáli,“ doplnil Tošovský. Hala 22 se rozprostírá na téměř 2000 metrů čtvereních plochy, dodržování omezení, kdy v prodejně může být jeden zákazník na 15 metrech čtverečních, je zde tedy možné bez problémů dodržovat, dodal.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down