05.02.2020 | 07:02
Autor:
Kategorie:

Začátek perspektivní spolupráce

Perspektivní může být spolupráce v oblasti budování farem pro chov skotu a další živočišnou výrobu, genetiky, pěstování chmele, pivovarnictví, semenářství, aquakultury a při využívání ekologického režimu v zemědělství a potravinářství. Uvedl to ministr zemědělství Miroslav Toman na česko-tatarském podnikatelském fóru v ruské Kazani, kam ho doprovázela skupina českých podnikatelů. Možnosti ministr vidí také ve spolupráci v oblasti zemědělské techniky a potravinářských technologií, jako jsou pekárny, pivovary a další odvětví.

Podle Tomana podpora vzájemné spolupráce v agrární oblasti je klíčová. Ruští zákazníci mají vyzkoušenou kvalitu českých výrobků a české firmy je nabízejí ve vysoké kvalitě. „Jsem si jistý, že spolupráce v této oblasti přispívá k další modernizaci ruského zemědělství a potravinářství,“ podotkl a poukázal na to, že Česká republika zaměřuje svoji pozornost na společné projekty v jednotlivých regionech Ruské federace. Ministr pozval svého tatarstánského protějška, vicepremiéra a ministra zemědělství a potravinářství Mjarata Azatoviče Zjabbarova s podnikateli do ČR. „Dosud spolupráce probíhá především v oborech, jako jsou chemický průmysl, strojírenství a další. Věří v rozvoj spolupráce v agrárním sektoru,“ sdělil Toman. Ministr Zjabbarov konstatoval, že Tatarstán je dnes pokrokovým a ekonomicky úspěšným regionem, který důsledně buduje vlastní silné a samostatné hospodářství v rámci Ruska.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down