30.01.2015 | 11:01
Autor:
Kategorie:

Zvýšením počtu pracovníků ministerstvo zemědělství ušetřilo

Tím, že ministerstvo zemědělství přijalo v průběhu roku více než dvě desítky nových pracovníků IT a právních služeb, uspořilo ročně jen na úseku IT v nákladech za rok 176 milionů korun. Uvedl to ministr zemědělství Marian Jurečka na bilanční tiskové konferenci, kterou uspořádal u příležitosti svého ročního působení ve funkci.

„Řadu IT nebo právních služeb nyní dělají naši interní zaměstnanci, čímž se snižují náklady a zvyšuje kontrola této práce. Zavedli jsme systém centralizovaného zadávání veřejných zakázek, díky kterému se během dvou let výrazně sníží energetické vstupy proti roku 2013, a my tak ušetříme téměř 50 milionů korun,“ uvedl Jurečka. Podle jeho slov sice vzrostl počet pracovníků IT a právních služeb během roku z 26 na 48, avšak úspora přepočtená na jednoho nového IT zaměstnance činila osm milionů korun. Ministr také připomněl, že prověřením výběrových řízení, které zadal po nástupu do funkce, bylo ušetřeno 300 milionů korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down