Víme, co jíme?

V České republice se od soboty 15. listopadu do neděle 23. listopadu premiérově uskuteční Týden globálního vzdělávání, který má v Evropě patnáctiletou tradici. Od roku 1999 ho pořádá North-South Centre při Radě Evropy, které vyzývá k účasti organizace a školy ve 47 zemích. Cílem je podpora výuky globálních témat. Letošní ročník s podtitulem Víme, co jíme? je zaměřen na potravinovou bezpečnost.

Premiérový tuzemský ročník společně organizuje koalice osmi neziskových organizací, mezi nimiž je například ADRA, Charita ČR nebo Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni. Mimo jiné se k němu připojilo patnáct základních a středních škol z celé republiky, které s programem Varianty spolupracují.
V rámci kampaně je na čtvrteční večer připravena veřejná diskuse, která se bude věnovat problému plýtvání potravinami, dopadům spotřeby na okolní svět nebo možnostem snížení množství odpadu z obalů od jídla. Na jiných místech republiky se uskuteční výstavy a vzdělávací akce.

Ředitelka Variant Petra Skalická v tiskové zprávě upozornila, že téma potravinové bezpečnosti se Člověk v tísni snaží zprostředkovat českým učitelům a školám tři roky. "Společně se díváme na potraviny z hlediska jejich dostupnosti v různých koutech světa, schopnosti lidí si je obstarat, ale také s ohledem na jejich kvalitu. Rok 2014 vyhlásila OSN Mezinárodním rokem rodinných farem, proto jsme se rozhodli na téma potravinové bezpečnosti ještě více upozornit a připojit se k Týdnu globálního vzdělávání," uvedla.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down