15.05.2007 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vína uspěla v Bruselu

Moravští a čeští vinaři získali na 14. ročníku mezinárodního soutěže vín Concours Mondial v Bruselu 17 ocenění, šest zlatých a 11 stříbrných medailí. Celkem na soutěž vyslali společně celkem 58 vzorků. Informoval o tom Svaz vinařů České republiky.

V jedné z nejslavnějších soutěží vín na světě hodnotilo letos 220 degustátorů rekordních 5735 vín a destilátů ze 47 zemí. Největší v historii byla také účast českých a moravských vinařů, loni přihlásili do soutěže 37 vzorků a získali 14 medailí.
„Limity byly stanoveny velmi přísně. Velkou zlatou medaili mohla získat vína s průměrem přes 96,1 bodu ze sta, zlatou přes 87,1 a na stříbrnou teoreticky stačilo 82,5 bodu. Důležitější hranicí byl limit medailového ocenění jen pro 30 procent hodnocených vín, takže stříbro se fakticky pohybovalo kdesi nad 84 body,“ uvedl jeden z degustátorů Luboš Bárta.
Poslední velký mezinárodní úspěch zaznamenali čeští a moravští vinaři v březnu, kdy v konkurzu vín Monde Selection Brussel získali šest cenných kovů, jednu bronzovou a pět stříbrných medailí.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down