14.05.2007 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vína z České republiky na veletrhu Víno a destiláty

Už zítra, tedy první den 10. ročníku mezinárodního veletrhu Víno a destiláty se pod záštitou českého premiéra uskuteční prezentace věnovaná vínům z Moravy a Čech: Den vín z České republiky. Agroweb o tom informovala Jana Škrletová ze společnosti Omnimedia Public Relations.

Moravští a čeští vinaři se, podobně jako v minulých letech, účastní přehlídky Víno a destiláty ve velkém počtu. Mezi vystavovateli se akreditovalo 52 producentů moravských a českých vín. Že půjde o expozice zajímavé, dokládá i fakt, že se naši vinaři stále častěji prosazují na mezinárodní úrovni. Z úspěchů v poslední době lze připomenout například ocenění na soutěžích Vinitaly, Chardonnay Du Monde, Vinalies Internationales nebo Concours Mondial de Bruxelles.
Vína z Moravy a Čech budou leitmotivem prvního dne veletrhu. Pod koordinací Vinařského fondu proběhne Den vín z České republiky, série akcí zaměřených na produkci našich vinařů. Návštěvníci veletrhu tak budou moci nejen ochutnat vzorky vynikajících moravských vín na stáncích jednotlivých vystavovatelů, ale budou se také moci seznámit s dílčími projekty zaměřenými na podporu našich vinařů. Na stánku Národního vinařského centra a Vinařského fondu budou k dispozici informace o projektu propagace našich vín pod značkou „Vína z Moravy, vína z Čech“, projektu vinařské turistiky, pozvánka k návštěvě Salonu vín, nejreprezentativnější výstavy produkce našich vinařů ve Valticích a další. Příjemnou atmosféru Dne vín z České republiky bude podkreslovat cimbálová muzika Slovácko ml. a zpěv Jožky Šmukaře.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down