Vína z Moravy i Čech získala tři z pěti titulů šampiona na Muvina Prešov

Vinaři z Moravy i z Čech uspěli na letošním ročníku soutěže Muvina v Prešově. Kromě 40 medailí získali i tři z pěti udělovaných titulů šampiona. Bodovali v kategorii suchých bílých vín, růžových vín a sektů. V tiskové zprávě o tom informoval Vinařský fond, který účast vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

Šampionem v kategorii suchých bílých vín se stal Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2016 z velkopavlovického vinařství Baloun, titul šampiona mezi růžovými víny přivezl Cabernet Sauvignon rosé, pozdní sběr 2020 z tvrdonického Rodinného vinařství Čech a mezi sekty zvítězil Louis Girardot brut 2017 z Bohemia Sekt.
"Na soutěži Muvina se našim vinařům poslední roky velmi daří a potvrdilo se to i letos, kdy si z Prešova odvážejí většinu šampionů, na které si tradičně myslí hlavně vinaři z pořádajícího Slovenska. Se Slováky toho máme hodně společného i na poli vinařství, jak z hlediska odrůdové skladby, tak technologicky, ale i preferencemi. A právě na Muvinu Slováci vždy přihlašují to nejlepší, co mají," uvedl ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška.
Odborná porota hodnotila 360 vín z 11 zemí a udělila 14 velkých zlatých medailí, 98 zlatých medailí a pět titulů šampiona, z toho dvě velké zlaté a 38 zlatých medailí získala vína z Česka.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down