Vinařem roku je Zámecké vinařství Bzenec

Vinařem letošního roku se stalo Zámecké vinařství Bzenec. Výsledky soutěže vyhlásili organizátoři na galavečeru v pražském Žofínském paláci. Loni se vinařství probojovalo mezi osm finalistů, kde bylo i v dřívějších letech. Stříbrnou příčku obsadil Mikrosvín Mikulov, bronzovým Vinařem roku je Vinařství Sonberk z Popic. Loňským vítězem se stal Milan Sůkal z Nového Poddvorova.

Vítěze z devíti finalistů vybrala finálová porota světově uznávaných hodnotitelů vína, mezi nimi i držitel titulu Master of Wine John Umberto Salvi. Letošního ročníku se zúčastnilo 51 českých a moravských vinařů, kteří do soutěže přihlásili 496 vzorků, podobně jako loni. Ještě předloni se hodnotilo kolem 700 vzorků.
"Je neuvěřitelné, jak se kvalita našich vín posouvá směrem vzhůru! Když jsme tuto soutěž před 19 lety zakládali, zahraniční hodnotitelé neváhali naše vína ocenit 70 body ze sta ! A dnes ? Bodové hodnocení často překračuje hranici 90 bodů – to je světová extra třída," uvedl šéf organizačního výboru soutěže Petr Marek.
Národním Šampionem bílých vín pak bylo vyhlášené Rulandské bílé výběr z hroznů 2017 z Nového vinařství. Ocenění Šampiona červených vín pro letošní rok obhájil Pavel Binder z Rakvic s Rulandským modrým výběr z hroznů 2018.
Cenu Vinařské asociace ČR za přínos českému a moravskému vinařství pak získal jako první sommelier viceprezident Asociace sommelierů ČR Ivo Dvořák.
V ČR se předává více ocenění, například Svaz vinařů ČR každoročně vyhlašuje soutěž Vinařství roku, které naposledy vyhrál dnes vyhlášený bronzový vinař Sonberk. Ten v soutěži Vinařsví roku zároveň zvítězil i v kategorii středně velkých vinařství s produkcí od 50 000 do 250 000 litrů za rok.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down