Vinařem roku je Zámecké vinařství Bzenec

V letošním čtrnáctém ročníku soutěže o vinaře roku zvítězilo Zámecké vinařství Bzenec. Druhé místo obsadilo Vinařství Volařík Mikulov, třetí jsou Vinné sklepy Valtice, které loni byly druhé. Výsledky oznámili na dnešním galavečeru v pražském Žofíně pořadatelé. V loňském ročníku zvítězilo Vinařství Mikrosvín Mikulov.

Do soutěže se letos přihlásili vinaři s 604 vzorky vín, bylo jich o 121 víc než loni. Ve finálovém kole se o titul ucházelo osm vinařství. Vinařství přihlašovala minimálně šest různých vín, každá kolekce musela obsahovat nápoje nejméně ze tří soutěžních kategorií.

„Soutěž dokazuje vynikající kvalitu českých a moravských vín. To potvrzuje také zvýšená poptávka po tuzemských vínech,“ uvedl Pavol Velič, sommelier společnosti Makro, která je hlavním partnerem soutěže.

Kromě hlavní kategorie byli oceněni vítězové několika dílčích kategorií. Letos se podruhé udělovala cena veřejnosti Můj vinař roku, kterou si odneslo Zemědělské družstvo Němčičky.

Za celoživotní přínos českému a moravskému vinařství obdržel in memoriam cenu Vinařské asociace ČR Eduard Postbiegel. Bogdan Trojak převzal ocenění za tradiční a ekologické postupy ve vinařství.

Pořadatelem soutěže je Český archiv vín ve spolupráci s Vinařskou asociací ČR a Asociací sommelierů ČR. Soutěž je otevřena všem tuzemským vinařstvím bez omezení.

V ČR se konají i další vinařské soutěže. I v nich boduje letošní vítěz Vinaře roku Zámecké vinařství Bzenec. Zvítězilo například letos v soutěži Vinařství roku.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *