Vinaři z Česka uspěli na soutěžích v Německu i Rakousku

Vinaři z České republiky v uplynulých týdnech uspěli na soutěžích v Německu a Rakousku. Na letní části soutěže Mundus Vini v Německu získali 56 medailí, na soutěži AWC Vienna pak 322 medailí. V tiskové zprávě o tom informoval Vinařský fond, který účast vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

Největšího úspěchu na soutěži Mundus Vini, kde 130 odborníků hodnotilo přes 4000 vín ze 33 zemí světa, dosáhlo ratíškovické B/V Vinařství. Z celkového počtu 36 zlatých a 20 stříbrných medailí pro vína z Česka jen toto vinařství získalo 18 zlatých a 13 stříbrných. Zároveň získalo i ocenění pro nejlepší víno z České republiky za Ryzlink rýnský Reserva 2017.
V Rakousku na soutěži AWC Vienna se vinaři z Česka utkali z konkurencí 11 342 vín od 1588 výrobců ze 43 zemí. Získali 72 zlatých a 250 stříbrných medailí. Shodně po čtyřech zlatých medailích mají vinařství Volařík, Zámečník, Vinné sklepy Skalák, Vican rodinné vinařství a Víno Náprava. Celkově nejvyšší počet medailí získal Vinselekt Michlovský.
"Obě soutěže přinášejí především srovnání vín a vinařských stylů typických právě pro náš středoevropský region a naši vinaři prostřednictvím svých vín opět ukázali, že zde patří mezi ta vůbec nejlepší," uvedl Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které účast na soutěžích organizačně zajišťuje.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down