Vinaři z Česka získali na soutěži v Berlíně dvě velké zlaté a 22 zlatých medailí

Vinaři z České republiky získali v zimním kole hodnocení mezinárodní soutěže Berliner Wein Trophy dvě velké zlaté a 22 zlatých medailí. V tiskové zprávě o tom informoval Vinařský fond, který účast vinařů na soutěžích v zahraničí finančně podporuje.

Zimního kola německé doutěže se zúčastnilo 8000 vín ze 40 zemí, z České republiky bylo v soutěži přihlášeno 68 vín. Velkou zlatou medaili získal Sauvignon slámové 2015 z Vinných sklepů Skalák a Bobulky 69 slámové víno 2016 Oldřicha Drápala. Drápal do soutěže přihlásil šest vín, pro které získal kromě velké zlaté medaile ještě čtyři zlaté. Čtyři zlaté medaile se podařilo získat i vinařství Martina Čapky z Hrušek na Břeclavsku.
Podle Luboše Bárty, šéfredaktora časopisu Sommelier, který byl předsedou jedné z hodnoticích komisí, byla přihlášená vína na velmi vysoké úrovni. "Měl jsem štěstí jak na opravdu skvělé členy mojí jury, tak hlavně na naprosto výjimečná vína, která jsme po čtyři dny hodnotili. V devíti z dvanácti sérií téměř všechna vína dostala nad 85 bodů a padlo i mnoho velkých zlatých s více než 92 body. Proto se nedivím, že jsme nepřivezli žádné stříbro. Zlato zcela naplnilo limit OIV," uvedl s odkazem na třicetiprocentní kvótu stanovenou Mezinárodní organizací pro révu vinnou a víno (OIV). Pouze 30 procent zúčastněných vín v každé kategorii totiž může získat ocenění.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down