Vinaři z Česka získali v JAR dva tituly šampiona a 48 medailí

Vinaři z České republiky získali na soutěži Michelangelo International Wine & Spirits Awards v Jihoafrické republice dva tituly šampiona a 48 medailí. V největší a nejstarší soutěži vín v Africe soutěžili v konkurenci 1800 vzorků z téměř 20 zemí, uvedl v tiskové zprávě Vinařský fond, který účast vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.


Titul mezinárodního šampiona v kategorii bílých vín získal Tramín červený 2020 pozdní sběr z velkobílovického vinařství Petra Skoupila, titul mezinárodního šampiona červených vín získalo Vinařství Šabata ze Zaječí za Rulandské modré Barrique 2018 výběr z hroznů. Moravští vinaří získali také dvě platinové medaile, 16 velkých zlatých, 12 zlatých a 18 stříbrných.
"V průměru byla letos oceněna medailemi a trofejemi méně než třetina soutěžících vín. O to větší hodnotu tak má fakt, že z 66 přihlášených moravských vín jich bylo oceněno tolik," upozornil Luboš Bárta, šéfredaktor časopisu Sommelier, který účast moravských vín na soutěži organizoval.
V Jihoafrické republice platí momentálně přísná opatření kvůli covidu, do země není možné cestovat. Vína tedy hodnotili pouze místní porotci, z celkem 22 jich 14 mělo titul Cape Wine Master.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down