08.10.2021 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vinaři z Česka získali v Německu na soutěži Mundus Vini 23 medailí

Vinaři z České republiky získali na soutěži Mundus Vini v Německu 23 medailí, z toho 14 zlatých a devět stříbrných. Nejúspěšnější bylo B/V vinařství z Ratíškovic na Hodonínsku, které získalo sedm zlatých medailí. V tiskové zprávě o tom informoval Vinařský fond, který účast vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo 4500 vín z 35 zemí světa, vzorky posuzovala porota 120 hodnotitelů. "Soutěže vín v našem sousedství, tedy s nejvyšším zastoupením vín a vinařských stylů typických právě pro náš středoevropských region, často právě ve srovnání s našimi nejbližšími konkurenty nejlépe vypovídají o reálné kvalitě moravského a českého vinařství," poznamenal ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška. Mundus Vini má pověst jedné z nejpřísněji hodnocených světových soutěží. "Velmi si vážíme úspěchů v takto prestižní soutěži, ve které jsme čelili silné světové konkurenci. Těší nás, že naše kvality ocenili takto přísní odborníci, a můžeme tak na Jižní Moravu přivézt tato významná ocenění," uvedl předseda představenstva B/V vinařství Vlastimil Valenta. Kromě ratíškovického vinařství uspěla v Německu například i vína vinařství Štěpán Maňák a Víno Mikulov, která získala shodně po dvou zlatých a dvou stříbrných medailích.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down