25.06.2019 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vinaři získali dva tituly šampiona

Vinaři z České republiky získali na mezinárodní soutěži Muvina Prešov dva tituly šampiona a 55 zlatých medailí. Celkem se v soutěži uděluje sedm šampionských titulů. Informoval o tom Vinařský fond. Loni vinaři přivezli z Prešova tituly čtyři.

"Moravská vína si z Prešova odvážejí 55 zlatých medailí, tedy nejvíce ze všech zúčastněných zemí. Je to nejen doklad velmi vysoké kvality našich vín, ale také toho, jak jsme si se Slovenskem stále blízcí, a máme tedy i podobné preference v oblasti vína," uvedl hlavní sommelier Národního vinařského centra a porotce letošního ročníku Marek Babisz.
V soutěži Muvina posuzovali porotci 360 vín z deseti zemí. Titul šampiona získala vína z Česka v kategorii bílá vína polosladká, polosuchá, kde u poroty zabodoval Ryzlink rýnský pozdní sběr 2017 z Vinných sklepů Lechovice a v kategorii šumivých vín uspělo Bohemia Prestige Chardonnay brut 2016 z Bohemia Sektu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 22MB (4.4% of 500MB)