Vinařské firmy uvádějí na trh přívlastková vína ročníku 2015

Velké vinařské firmy začaly s uváděním na trh přívlastkových vín ročníku 2015, který byl podle znalců jedním z nejlepších ročníků za poslední roky. Vína se vyznačují mohutnou strukturou, větší hloubkou a výraznou osobitostí.
Jakostní vína všech odrůd jsou spotřebitelům již běžně dostupná, postupně jsou uváděna na trh i vína přívlastková, jako jsou pozdní sběry či výběry z hroznů.

"Vše záleží na konkrétní odrůdě, její ranosti ve vinohradě a také přirozené potřebě vyzrávání ve sklepě. Vína určená pro nejvyšší prémiové řady stále ještě zrají ve sklepích, stejně tak i některé modré odrůdy," uvedl Josef Svoboda, ředitel vinařství Habánské sklepy. Podle obchodního ředitele Templářských sklepů Čejkovice Lukáše Lukáše kvalitu vín ročníku 2015 naznačovala již svatomartinská vína. "Proti jiným rokům byla nazrálejší i aromatičtější, jevila se plnější. Toto potvrzují i vína naší nejvyšší řady Sanctus Victoria roč. 2015, která jsme v minulých dnech nalahvovali a do prodejů půjdou během prázdnin tohoto roku," uvedl Lukáš. Velmi dobře podle něj vypadá Ryzlink rýnský se svojí ovocností i pikantní kyselinkou, dále pak Rulandské šedé, které má vysokou viskozitu, jež svědčí o vysoké kvalitě a nazrálosti hroznů.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down