Vinařstvím roku 2022 se stalo Víno Kadrnka z Březí u Mikulova

Vítězem 13. ročníku oborové soutěže Vinozoom Vinařství roku 2022 se stalo Víno Kadrnka z Březí u Mikulova na Břeclavsku. Zvítězilo i v kategorii malých vinařství s produkcí do 50 000 litrů ročně. V kategorii středních vinařství s produkcí od 50 000 do 250 000 litrů za rok zvítězilo Thaya vinařství z Havraníků na Znojemsku. Mezi velkými producenty s produkcí přesahující 250 000 litrů vína ročně zvítězilo vinařství Bohemia Sekt. Výsledky soutěže vyhlásili v brněnské hvězdárně zástupci Svazu vinařů na galavečeru, který byl zároveň přenášen on-line.

Slavnostnímu vyhlášení předcházelo třístupňové hodnocení. Nejprve kombinace posuzování poroty Junior a Senior dostala vinařství do finále a následně odborná porota při osobní návštěvě provozoven všech finalistů rozhodla, které nejlépe plní nastavená kritéria a zejména naplňuje hlavní myšlenku soutěže, tedy aby dlouhodobě převyšoval běžnou praxi v oboru a posouval ho stále kupředu.
Malé rodinné vinařství Víno Kadrnka se do soutěže přihlásilo poprvé. Jindřich Kadrnka za nejvyšší hodnotu svého vinařství považuje deset hektarů vinohradů, které jeho rodina dávala dohromady 20 let. Vinařství se vydalo cestou suchých vín a zaměřuje se na dvě zásadní odrůdy – ryzlink vlašský a ryzlink rýnský.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down