Vinařstvím roku je Vican rodinné vinařství z Mušlova u Mikulova

Vítězem desátého ročníku soutěže Vinařství roku se stalo Vican rodinné vinařství, které sídlí v Mušlově u Mikulova. Vyhrálo i v kategorii středně velkých firem s produkcí do 250 000 litrů za rok. Výsledky soutěže vyhlásili zástupci Svazu vinařů v Brně. V kategorii malých vinařství s produkcí do 50 000 litrů letos zvítězilo Gala Vinařství z Bavor u Mikulova. Mezi velkými výrobci zabodoval Vladimír Tetur.

"Za vinařstvím Vican je vidět nejen kus tvrdé práce, ale zároveň nadšení, určitá hravost a láska k oboru. Věřím, že letošní vítěz by se opět mohl stát inspirací pro ostatní," uvedl prezident Svazu vinařů Tibor Nyitray.
Vican rodinné vinařství hospodaří na pěti viničních tratích mikulovské vinařské podoblasti. Kromě provozu v Mušlově má vinařství také rekonstruované sklepy v Bulharech, kde uchovává vína nejen v dřevěných sudech, ale také v keramických tzv. kvevri nádobách.
"Odborná porota každoročně vybírá vítěze na základě toho, jak celkově přispívá vinařskému oboru. Vítězné vinařství to plní v několika směrech. Jedná se o rodinné a zároveň moderní vinařství orientované na lidi a s tím spojenou vinařskou turistiku. Ve všech svých činnostech podporuje a zároveň zachovává autentičnost regionu Pálavy," uvedl Nyitray, který hlavní cenu předával.
Gala vinařství mezi malými výrobci zvítězilo u poroty šetrným přístupem k přírodě, vinařství Vladimír Tetur zabodovalo mezi velkými výrobci tím, že současná generace Teturů povýšila vinařství na úroveň moderního a významného tuzemského producenta s vyváženým portfoliem bílých i červených vín.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down