08.03.2004 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vinium hodlá investovat do nových technologií

Akcionáři společnosti Vinium Velké Pavlovice letos chtějí investovat do technologií na zpracování modrých a bílých hroznů a zvýšit integrace pěstitelů vinné révy. To byl hlavní důvod proč minulý týden na mimořádné valné hromadě společnosti schválili posílení vlastního kapitálu o částku 80 milionů korun.

Podle generálního ředitele Vinia Radima Štěpánka bude kampaň roku 2004 zajištěna již s plně obnovenou technologií. Podnik počítá i s nákupem nové automatizované lahvovací linky a ještě před vstupem do Evropské unie chce získat certifikaci ISO spolu s akreditovanou laboratoří. "Snažíme se zajistit čistotu odrůdové suroviny," uvedl dále Štěpánek s tím, že podnik uzavírá dlouhodobé smlouvy s velkými, ale i drobnými dodavateli. Víno pak hodlá nabízet ve své síti 2000 prodejních jednotek.
Vinium má více než desetinový podíl na trhu takzvaných tichých vín. Roční produkce dosahuje zhruba deset milionů lahví a tržby přesahují 370 milionů korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down