Vinium nakupuje a vysazuje vinice

Skupina firem, do které patří i jeden z největších tuzemských producentů vína Vinium z Velkých Pavlovic, letos nakoupí další vinice a některé osadí novými odrůdami. Vinium v tomto roce plánuje i některé novinky. Uvedli to zástupci společnosti.

Výrobní ředitel Vinia Václav Osička sdělil, že jednají o nakoupení 23 hektarů vinic. Jejich cena včetně pozemků se blíží částce jednoho milionu korun. Celková výměra vinic, které jsou součástí skupiny, v současné době činí 216 hektarů. Pokud jde o nové výsadby, tam je situace skupiny složitější, a to kvůli nedostatečnému množství vlastních vhodných pozemků pro vinice. Přesto se letos chystá výsadba necelých tří hektarů.
Vinium letos plánuje novinku, kterou je nachmelené víno. Jde o specifický alkoholický nápoj, konkrétně víno doplněné jemnými výtažky chmele. V první fázi se bude prodávat pouze v KEG sudech, později i v lahvích.
V letošním roce hodlá Vinium naplnit zhruba 3000 KEG sudů, to je 150 000 litrů vína. Co se týká lahví, tam zatím řeší výrobu. Bude to produkt přírodní, bez chemických konzervantů, takže výroba bude trošku složitější. Cena nachmeleného vína ze sudů ve vinotékách se bude pohybovat v rozmezí 55 až 60 korun za litr, řekla obchodně-marketingová ředitelka Vinia Ladislava Antálková.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down