Vinium očekává hospodářský výsledek kolem nuly

Hospodářský výsledek kolem nuly očekává za loňský rok jedna z největších tuzemských vinařských virem – Vinium z Velkých Pavlovic na Břeclavsku. V mírném zisku byla i v roce 2015, předtím byla ale zhruba deset let ve ztrátě. Vyplývá to z informací, které poskytli zástupci společnosti.

Na výsledku hospodaření se projeví špatná kampaň výkupu a zpracování hroznů v roce 2016 z důvodu vysoké neúrody po jarních mrazech. Malé množství zpracovaných hroznů se negativně projevuje v hospodaření společnosti, uvedl předseda představenstva společnosti Vladimír Kurka.

Tržby za poslední dva roky podle něj nelze porovnávat kvůli změnám v zákonu o tržní síle, který významně změnil systém obchodování s obchodními řetězci a největšími zákazníky na tradičním trhu. Zákon v podstatě neumožňuje bývalý systém bonusů, které uměle navyšovaly cenu výrobků, respektive tržby. Srovnatelné jsou spíše prodeje v kusech, uvedl Kurka.

Vinium loni prodalo téměř čtyři miliony lahví vína, což znamená mírný pokles. Důvodem je neúroda a vyšší cena hroznů. Díky tomu Vinium vyrobilo méně svatomartinských vín než v roce 2015. Vinium také omezilo výrobu sortimentu, který byl pro firmu prodělečný. Postupně mění portfolio prodávaných výrobků a položky, na kterých historicky prodělávali, přestávají vyrábět, sdělil Kurka.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *