15.03.2006 | 05:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Virus ptačí chřipky se rozšířil i do Afghánistánu

Ředitel afghánského vládního úřadu životního prostředí Mustafá Záhir sdělil, že výsledky testů na 99 procent prokazují virus H5N1 ve vzorcích odebraných afghánské drůbeži. V následujících 24 hodinách budou v Římě uskutečněny další zkoušky, které by měly předběžné zjištění potvrdit.

V pondělí Afghánistán oznámil přítomnost viru H5 u tří kuřat z Kábulu a dvou dalších z Dželálábádu na východě země a odeslal vzorky do Itálie k prozkoumání, o jaký virový podtyp jde.
Experti již vyjádřili obavy, jak si válkami zbídačelá země s případnou epidemií ptačí chřipky poradí. V úterý Kábul požádal mezinárodní společenství o pomoc při nákupu vakcín, dezinfekčních prostředků a ochranného oblečení pro pracovníky, kteří budou likvidovat opeřence v postižených oblastech. Veterinární úřady nemají v zemi příliš rozšířenou působnost a nefungují ani kontroly dovážené drůbeže na hranicích.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 20MB (4% of 500MB)