29.08.2017 | 09:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vítězem soutěže TOP 77 vín v ČR je Štěpán Maňák z Hodonínska

Letošním vítězem soutěže TOP 77 vín v České republice se stal se svou kolekcí Štěpán Maňák ze Žádovic na Hodonínsku. V kategorii bílých vín bylo nejúspěšnější německé vinařství Bürgenmeister Schweinhardt z Porýní. Nejlepší kolekci vín z modrých hroznů měli Slováci z Villa Vino Rača, řekl na tiskové konferenci organizátor soutěže Dan Mádr. Hodnocení vín se uskutečnilo podevatenácté.

Řadu let se mohli účastnit pouze vinaři z České republiky, před pěti lety se účast rozšířila i za hranice. Letos se přihlásilo 128 vinařů se 681 víny. Zájem ze zahraničí je velký, a to nejen z okolních zemí, ale i z Itálie, Francie a Španělska, ale také z exotických zemí, jako jsou Austrálie či Uruguay.  "Zájem ze zahraničí kolísá. Vína přihlašují dovozci nebo přihlašujeme vína, která dovážíme my. Také jezdí ti vinaři, které jsme oslovili na výstavě Wein Prag," řekl Mádr. Zpočátku soutěž vznikla kvůli tomu, že chtěla být na rozdíl od ostatních nezávislá. "Dnes už to nemá takový význam, protože dnes už se nestává, že by byly soutěže ovlivňované," uvedl Mádr. Každý vinař, který chce soutěžit o nejlepší kolekci, musí do soutěže dodat šest druhů vína. "Letos se přihlásilo nejen hodně vinařů, ale i kvalita byla velmi vysoká. Komise hodnotí dvoukolově a ve druhém kole ještě komise znovu potvrzuje, že všechna vína jsou v užším výběru oprávněně," vysvětlil Mádr. Jako mimořádná vína letos komise ocenila 22 vzorků, 62 vín bylo výborných.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down