Vítězem soutěže Vesnice roku 2019 je obec Lipová

Na Jarmarku venkova v Luhačovicích byly v polovině září vyhlášeny výsledky Vesnice roku 2019. Hlavní titul letošního ročníku předala obci Lipová z Ústeckého kraje ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Druhé místo patří obci Ratiboř ze Zlínského kraje. Na pomyslném třetím stupni vítězů se umístila obec Libovice ze Středočeského kraje. Udělen byl taktéž titul Cena veřejnosti. Ocenění získala obec Sobíňov z Kraje Vysočina. Koláčovou cenu získala obec Lozice z Pardubického kraje.

„Těší mě, že si soutěž Vesnice roku získala během své pětadvacetileté existence tak velkou prestiž. Ráda bych pogratulovala nejen letošním vítězům, ale všem zúčastněným, že do toho šli a udělali pro svoji obec velký kus práce. Věřím, že se jejich odhodláním a nadšením nechají inspirovat i další starostky a starostové a přihlásí své obce do příštího ročníku,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
Do letošního 25. ročníku Vesnice roku se přihlásilo 206 obcí. Nejvíc přihlášených bylo z Jihočeského kraje, a to 25, naopak nejméně, celkem pět, z kraje Moravskoslezského. Vítěz a nositel titulu Vesnice roku 2019 získá finanční odměnu formou dotace ve výši až 2,6 milionu korun od Ministerstva pro místní rozvoj a od partnera soutěže vůz ŠKODA SCALA.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down