Vítězný titul získala Pekárna Lično

Soutěže Potravinář a potravina roku 2010 se zúčastnilo čtyřicet potravinářských firem z Královéhradeckého kraje. Titul získala Pekárna Lično z Lična na Rychnovsku, o jejím vítězství rozhodla veřejnost. Cílem soutěže je propagace potravinářství hradeckého kraje. Ceny budou předány na sobotních krajských dožínkách v Hradci Králové.

Pekárna Lično, která patří hradecké společnosti Beas, vyhrála i minulé čtyři ročníky soutěže. Firma má 185 zaměstnanců a na deseti linkách vyrábí téměř třista druhů pekařských a cukrářských výrobků. Vedle pekárny v Ličně má ještě cukrářský provoz v Letohradu. Výrobky prodává ve východních Čechách. V minulých letech do nových technologií investovala přes sto milionů korun.
Pekárna Lično současně se svým ličenským chlebem zvítězila i v kategorii mlýnských a pekárenských výrobků. V dalších kategoriích ocenění získaly ŽD Žernov za kozí sýr, Zepo Bohuslavice za tlačenku, Hovorkovy trubičky za hořické trubičky, Včelí farma Rokytník za med lesní květový a Podorlická sodovkárna z Rychnova nad Kněžnou za jablečný mošt.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *