23.04.2012 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vítězný vinař počítá asi s 200 tisíci lahvemi

František Mádl z Velkých Bílovic na Břeclavsku, poslední držitel ocenění Vinařství roku, letos plánuje vyprodukovat zhruba 200 tisíc lahví vína. Konečné číslo je však podle něj závislé na úrodě. Ročně produkuje zhruba 60 procent bílého a 40 procent červeného vína.
Ve svém vinařství kromě hroznů ze svých vinic, které mají rozlohu 12 hektarů, zpracovává i révu jiných pěstitelů. V jeho vlastní výsadbě převažují odrůdy bílého vína, tvoří zhruba 80 procent. Zaměřuje se na organickou produkci, takzvaná biovína.

"Biovína produkujeme od zrodu našeho soukromého vinařství. Za minulého režimu jsem šlechtil vinnou révu na odolnost proti chorobám. Ve své činnosti jsem vlastně po založení vlastního vinařství pokračoval. V našich vinicích máme celé tři hektary vinic, které jsme založili za totality, a celý systém se snažíme uplatnit i na ostatních částech našich vinic," řekl Mádl.
Mádl se vinařství věnuje od roku 1992. Vinařství vystudoval a zkušenosti zdědil i po předcích, kteří před nástupem minulého režimu hospodařili na vlastních vinicích. "Velká sedlácká rodina mojí maminky vlastnila vinice i sklepy," doplnil Mádl.
Jeho vinařství zajišťuje distribuci svých vín do gastronomických provozů prostřednictvím obchodníků. Vína lze zakoupit i v několika vinotékách po celé zemi. "Zatím jsme nezajišťovali žádnou propagaci. Ten kdo má o naše vína zájem, si najde našeho obchodníka nebo kontaktuje přímo nás," řekl k prodeji svých vín.
Vinař roku je nezávislá a otevřená soutěž pro všechny výrobce vín z Česka. Každý z nich může do soutěže přihlásit neomezené množství vzorků. O vítězný titul se nakonec vždy utkají kolekce pěti vín jednotlivých producentů. Vzorky hodnotí klub degustátorů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down