29.06.2021 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vítr poničil v okolí Stebna úrodu chmele, obilí, řepky i zemědělská stavení

V okolí Stebna na Podbořansku vítr a kroupy poničily úrodu chmele, obilí a řepky. Jev podobný tornádu zasáhl zemědělská stavení. Škody se teprve sčítají. Uvedl to předseda okresní agrární komory Louny Čestmír Hess.

Na chmelnicích v okrese Louny v pásu, který zasáhl ve čtvrtek jev zvaný downburst, je podle Hesse přes 100 hektarů poničených chmelnic. "Zůstaly holé šlahouny porostů, z nichž už se nic nesklidí," uvedl Hess. Svaz pěstitelů chmele ČR teprve shromažďuje hlášení od chmelařů. "Koncem týdne budeme vědět víc," řekl tajemník svazu Michal Kovařík. "Ve Stebně má jeden z našich hospodářů zlikvidované dvě haly," řekl Hess. "Každý říká, že to nepamatuje," uvedl. "Jen díky tomu, že chmel není ještě tak vzrostlý, tak to přežily konstrukce, rostlina je ale zničená," řekl předseda lounské agrární komory. Škody na porostech budou podle něj dosahovat stovek milionů korun. Obec Stebno spadá pod město Kryry.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down