12.09.2022 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vizovická likérka letos asi znovu zdraží, důvodem je i cena skla

Vizovická likérka Rudolf Jelínek letos pravděpodobně znovu zdraží. Důvodem je i cena skla, která se kvůli ceně plynu výrazně zvýšila. Výrobu omezují například Sklárny Moravia na Blanensku, které vyrábějí hlavně obalové sklo a dodávaly jej i pro likérku z Vizovic, upozornily tento týden Lidové noviny. V tuto chvíli je situace nejsložitější u láhve tvaru "budík" pro ovocné destiláty, která zdražila přibližně pětinásobně, řekl dnes ČTK obchodně-marketingový ředitel likérky Miroslav Motyčka.

"Ročně naplníme přibližně šest milionů láhví, od miniaturek po obří, třílitrové láhve," uvedl Motyčka, který ale cenu láhví neupřesnil. Láhve typu budík dodávaly právě Sklárny Moravia, likérka pro ně nyní hledá nové dodavatele. "Je to nicméně proces na nejméně několik měsíců, určitě déle než půl roku," řekl Motyčka.

První zdražení skla likérka do cen přenesla spolu se zvýšením cen dalších surovin už počátkem roku. "V některých případech je zvýšení ceny skla, tedy láhve, více než 15 procent ceny produktu, to samozřejmě nejsme schopni unést a musíme to promítnout do cen," uvedl Motyčka.

Podle něj je velmi pravděpodobné, že likérka bude muset ceny zvýšit znovu. "Ceny obalových materiálů, ovoce, ale také plynu, který nutně potřebujeme pro destilaci, dále rostou raketovým tempem. Současně vnímáme složitou situaci z pohledu inflace a navýšili jsme výrazně mzdy zaměstnanců. Toto všechno nejsme schopni unést a musíme to promítnout do ceny našich produktů a služeb," podotkl obchodně-marketingový ředitel. Při prvním zdražení se ceny zvýšily průměrně asi o šest procent. "Ochlazení poptávky cítíme, ale je otázkou, jestli jde o důsledek zvýšení cen, nebo rostoucí nejistotu spotřebitelů s ohledem na energetickou a finanční situaci celkově," doplnil Motyčka.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down