25.03.2020 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vizovická likérka nabízí líh vhodný i k přípravě dezinfekce

Vizovická likérka Rudolf Jelínek nabízí šestasedmdesátiprocentní líh vhodný i k přípravě vlastní dezinfekce. Kvůli legislativě není možné, aby likérka na trh dodávala přímo dezinfekční prostředky, proto do prodeje připravila alespoň základní složku, líh. Příprava dezinfekčního roztoku je jednoduchá, návod je přímo na etiketě lahve. Prvních 4500 půllitrových lahví Velejemného lihu likérka stočila v pátek, v pondělí pak podobné množství, řekl obchodně-marketingový ředitel likérky Miroslav Motyčka.

"Poptávka je, lahve z první várky jsou v podstatě pryč, rozdali jsme je zaměstnancům a partnerským firmám. Prodáváme také na e-shopu," uvedl Motyčka. Cena lahve je 229 korun s DPH, podle likérky jde v podstatě o nákladovou cenu, výrobní náklady a spotřební daň, kterou musí odvést státu.
Na výrobu dezinfekce je třeba pět dílů lihu, jeden díl vody a 20 mililitrů peroxidu vodíku. Pokud nemají lidé peroxid k dispozici, mohou výslednou dezinfekci využívat i bez něj. Musí však počítat s tím, že líh pokožku silně vysuší. Když se líh nespotřebuje na přípravu dezinfekce, lze jej podle Motyčky zředit destilovanou vodou a využít pro přípravu domácí ořechovky nebo višňovky či jiných likérů.
Likérka je nyní podle Motyčky na polovině běžných tržeb v tomto období. "Polovina našeho prodeje směřuje do gastronomie, která nyní nefunguje. Rostou tržby na e-shopu, ale to nepokryje ztrátu," uvedl Motyčka.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down