10.07.2002 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda bude jednat o podporách pro vinice

Vláda má dnes na programu jednání návrh nařízení o poskytování podpor na výsadbu a obnovu vinic a propagaci odbytu vín z Vinařského fondu. Ministerstvo zemědělství považuje za nezbytné, aby podpory byly vypláceny pouze podnikatelům ve smyslu obchodního zákoníku se sídlem či trvalým pobytem na území ČR. Z možnosti získat peníze z fondu jsou vyloučeny státní podniky a příspěvkové organizace.

Mezi subjekty podávající žádost jsou zařazeny také vysoké, střední a vyšší odborné školy a školská zařízení.
Návrh určuje podmínky pro výplatu jednotlivých podpor, zejména náležitosti žádostí, doklady, které musí žadatel přiložit, termíny pro podávání žádostí a také náležitosti rozhodnutí o poskytnutí podpory, uvádí se v předkládací zprávě ministerstva zemědělství.
Návrh nařízení stanovuje pro poskytování podpor dva termíny - jarní a podzimní. Výsadbu, popřípadě obnovu vinic lze totiž provádět na podzim i na jaře a cílem ČR je před vstupem do EU co nejvíce rozšířit jejich plochu.
Účinnost nařízení je stanovena dnem 1. října 2002. První
žádosti mohou zájemci uplatnit pro jarní výsadbu, popřípadě
obnovu vinice, což je nejpozději do 15. února 2003.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down