18.07.2006 | 04:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda by měla opět jednat o pohledávce za Setuzou

Vláda bude ve středu jednat o tendru na prodej dluhu Setuzy. Podle dostupných informací dvě možnosti - buď vláda stanoví vítěze, nebo soutěž zruší a přenechá rozhodnutí až nové vládě. Z tendru vyšli tři zájemci, z nichž nejvíc, 815 milionů korun, nabídla AB Credit, patřící do skupiny PPF.

Druhá v pořadí podle velikosti nabídky je Eagle Crest ze skupiny podílející se na financování Setuzy. Ta by za dluh Setuzy byla ochotna zaplatit 763 milionů korun. Na třetím místě je se svou nabídkou 702 milionů korun Campaspol, společný podnik německé společnosti Campa a české Spolchemie. POdle podmínek tendru je rozhodujícím kritériem právě cena, která musí činit nejméně 650 milionů korun. Kabinet jednal o výběrovém řízení již koncem června, kdy ministr zemědělství Jan Mládek doporučil, aby vláda zejméb¨na s ohleem na svůj končící mandát, nepřijímala žádné rozhodnutí. POkud tuto středu vláda nevybere toho, komu pohledávku za Setuzou prodá, uplyne ve čtvrtek 30denní lhůta pro konečný verdikt a tendr bude zrušen.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down