22.10.2001 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda dnes odložila zákon o ozbrojené stráži přírody

Na třicet dní dnes vláda kvůli technickým a organizačním nedostatkům přerušila projednávání návrhu zákona o ozbrojené veřejné stráži přírody zákonu, který jí předložil ministr zemědělství Jan Fencl. Informoval o tom mluvčí vlády Libor Rouček.

Veřejní strážci by měli být podle předlohy ozbrojení a měli by mít pravomoc zasahovat v lesích a u rybníků proti pytlákům a dalším nezákonným činnostem. Fencl již dříve řekl, že zřízení ozbrojených stráží nepřejí někteří jeho kolegové v kabinetu a někteří poslanci. Proti tomu, aby v lesích chodili ozbrojení strážci je ministr životního prostředí Miloš Kužvart. Bylo by větším přínosem vybavit strážce mobilními telefony a posílit policii tak, aby byla schopna po zavolání zasáhnout, tvrdil počátkem roku. Ozbrojence odmítá i Český svaz ochránců přírody, z jehož řad se rekrutují současní dobrovolní strážci.
Podle návrhu z ledna by mělo dosavadních 25.000 dobrovolných strážců nahradit nejméně 360 profesionálů placených kraji. Stráž by měla být oprávněna například zjišťovat totožnost lidí, které přistihne při protiprávní činnosti, odebírat lovecké zbraně a nástroje, ulovené živočichy a přírodniny. Rovněž bude moci ukládat pokuty za přestupky.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down