13.09.2006 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda dnes odvolala z funkce ředitele SZIF

Na návrh ministryně zemědělství Mileny Vicenové vláda dnes odvolala z funkce ředitele Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) Jan Höcka. O důvodech odvolání bude ministryně informovat ve čtvrtek na tiskové konferenci, sdělil Hugo Roldán z tiskového oddělení ministerstva zemědělství. Na funkci bude podle něj vypsáno výběrové řízení s tím, že dočasně bude odvolaného ředitele zastupovat jeho náměstek Vladimír Eck.

Rozhodnutí ministryně zemědělství Höcka překvapilo a důvody k tomuto kroku netuší. Vicenová mu jen telefonicky stručně oznámila, že navrhla jeho odvolání vládě, uvedl Höck. Dodal, že neví o ničem, co by pokazil.
Höck stál v čele SZIF od jeho založení v roce 2000. Předtím od roku 1998 šéfoval Státnímu fondu tržní regulace v zemědělství, z nějž SZIF vznikl.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down