01.11.2006 | 05:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda nevydá zákon o výrobě energie z obnovitelných zdrojů

Několik poslanců navrhlo zvýšit do roku 2010 podíl obnovitelných zdrojů energie, především biomasy, na celkové spotřebě primárních energetických zdrojů na šest procent. S tím ale nesouhlasí vláda, proto odmítla vydání zákona o výrobě tepelné energie z obnovitelných zdrojů a změnu energetického zákona, sdělil po jednání vlády tiskový odbor.

Podle ministra průmyslu a obchodu Martina Římana by to znamenalo dramatické zvýšení ceny tepla. Musely by se postavit nové kapacity na spalování biomasy a navíc zajistit její dostatečné množství, které by nahradilo více než deset procent klasických zdrojů.
Nový zákon, který předložili také Milan Urban a Libor Ambrozek, měl přispět k ochraně klimatu snížením emisí skleníkových plynů a snížit závislost země na dovozu energetických surovin. Návrh měl pomoci rozvíjet komunální energetiku ve výrobě tepla a zlepšit možnosti pro kombinovanou výrobu tepla a elektřiny.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 28MB (5.6% of 500MB)