04.01.2006 | 04:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda odložila novelu o privatizaci státní půdy, protože by nestačila do voleb projít Poslaneckou sněmovnou

Důvodem odkladu jednání o novelách devizového zákona a zákona o privatizaci státní půdy, které by měly umožnit zemědělcům z ostatních zemí Evropské unie snadnější přístup k zemědělské půdě v Česku, je to, že by novely do voleb nestihly projít Poslaneckou sněmovnou. Uvedla to mluvčí vládního kabinetu Lucie Orgoníková.

Snazší přístup cizích farmářů k české půdě odmítají zásadně Agrární komora ČR, Zemědělský svaz ČR i Českomoravský svaz zemědělských podnikatelů. Podle jejich společného stanoviska jsou čeští zemědělci proti konkurentům ze staré evropské patnáctky poškozováni horšími podmínkami, zejména v dotacích. Pokud by k tomu přibyl ještě volný přístup cizinců k české půdě, znamenalo by to její výprodej do zahraničních rukou a útlum českého zemědělství a úbytek českých farmářů. Prezident Agrární komory ČR Jan Veleba prohlásil, že v případě uvolnění trhu s půdou pro zahraniční farmáře by domácí zemědělci neváhali přistoupit k protestním akcím.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down